Porady o kredytach online – onlinekredyty24.pl
Spłata pożyczki a komornik

Spłata pożyczki a komornik

Nie trzeba być odkrywcą, żeby ocenić, że brak spłaty pożyczki w terminie to kłopoty. Pozostaje tylko pytanie o wielkość kłopotów. Można powiedzieć, że wszystko zależy od tego jak duże będzie spóźnienie. W przypadku dużego spóźnienia niewykluczona jest rola komornika i tutaj się na niej skupimy.

Najpierw windykacja

Zanim jednak dochodzimy do komornika mamy windykację. Czym jest windykacja wiedzą raczej wszyscy. Jeżeli chodzi o działanie windykatora to sytuacja wygląda nieco inaczej. Właśnie dlatego powiemy nieco o tych działaniach. Zadaniem windykatora jest przypominanie dłużnikowi o tym, co grozi w przypadku braku spłacenia zobowiązań oraz namawianie do rozłożenia długu na mniejsze raty. W żadnym wypadku nie może dochodzić do nękania oraz szantażowania dłużnika.

Po windykatorze czas na komornika

Jeżeli windykator nie pomógł i pożyczka nie jest spłacona, nadchodzi czas na sprawę w sądzie. Jeśli sprawa zostanie zakończona na niekorzyść pożyczkobiorcy, przychodzi czas na komornika. Jakie działania podejmuje komornik? Można powiedzieć, że taką podstawą jest zajęcie wynagrodzenia za pracę. Mimo tego, że pożyczka nie jest spłacona, nie może dojść do zajęcia całkowitego wynagrodzenia za pracę. Prawo jest tak skonstruowane, że nie może dojść do zajęcia całego wynagrodzenia. Osoba musi mieć pieniądze, które pozwolą jej na minimum egzystencji. Mam nadzieję, że wszystkie informacje związane z tekstem są dla Państwa całkowicie jasne. Jeśli było inaczej, to zapraszamy do dodawania komentarzy pod tekstem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *