Porady o kredytach online – onlinekredyty24.pl
Pożyczka ratalna i odstąpienie od niej

Pożyczka ratalna i odstąpienie od niej

Zakładamy taką sytuację, że decydujemy się na pożyczkę ratalną. Po tym kiedy ją zaciągnęliśmy doszliśmy do wniosku, że jest nam niepotrzebna. Czy w takim razie pożyczka  może zostać cofnięta? Nie wszyscy o tym wiedzą, ale absolutnie jest taka możliwość. W takiej sytuacji zastosowanie ma prawo do odstąpienia od umowy pożyczki . Pytanie tylko, co należy zrobić, aby skorzystać z takiego wyjścia?

Nieprzekraczalne dwa tygodnie

W przypadku pożyczki sytuacja wygląda tak, że możemy się rozmyślić w terminie 14 dni od jej zaciągnięcia. Jest to dość długi okres czasu więc nie powinno być problemów z rezygnacją. Wiemy już ile mamy czasu, ale nie wiemy jeszcze co mamy zrobić. Sytuacja wygląda tak, że potrzebujemy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Co ważne, oświadczenie przygotowuje się całkowicie samodzielnie. Przygotowanie takiego oświadczenia nie jest jednak trudnym zadaniem.

O czym należy pamiętać przygotowując oświadczenie?

W taki razie, o czym musimy pamiętać? Na pewno nie może zabraknąć złotej formuły „Niniejszym odstępuję od umowy pożyczki nr …”. Poza tym chodzi o najważniejsze informacje czyli nasze dane, dane pożyczkobiorcy oraz data. Na sam koniec jeszcze kilka słów na temat zwrotu pieniędzy. Czas jaki mamy na oddanie pożyczonych pieniędzy to dokładnie 30 dni od dnia, w którym doszło do złożenia oświadczenia. Warto przy tym pamiętać, że cała sytuacja nie zwalnia z zapłaty odsetek (ludzie o tym zapominają). Rzecz jasna odsetki dotyczyć będą tylko i wyłącznie czasu, w którym pożyczka miała miejsce.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *